O nas

 

 

Stowarzyszenie „Otwórzcie Drzwi” zrzesza osoby po kryzysach psychicznych oraz pracowników i sympatyków psychiatrii środowiskowej w Krakowie. Działalność Stowarzyszenia polega głównie na edukacji szerokich grup społeczeństwa w zakresie chorób psychicznych i zdrowienia. Staramy się przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób chorujących, głosimy, że z choroby psychicznej można wyzdrowieć i pełnić  odpowiedzialnie ważne role społeczne.

Stowarzyszenie wydaje Czasopismo Środowisk Działających na Rzecz Osób Chorujących Psychicznie „Dla Nas”, w  którym publikują beneficjenci i profesjonaliści. Jesteśmy uczestnikami i współorganizatorami konferencji krajowych i zagranicznych o tematyce psychiatrycznej. Corocznie współorganizujemy Forum Psychiatrii Beneficjentów, Rodzin i Profesjonalistów w Krakowie oraz Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Współpracujemy z podobnymi Stowarzyszeniami w Polsce i w Europie. Środki na działalność statutową pozyskujemy poprzez wygrane granty.

Współpracujemy także ściśle w trialogu ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej oraz ze Stowarzyszeniem Rodzin „Zdrowie Psychiczne”. Udzielamy sobie wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, stanowimy grupę przyjaciół, których cechuje odwaga i chęć pomocy chorym psychicznie beneficjentom i ich rodzinom. Choroba psychiczna to dla nas nie wyrok, ale wyzwanie, aby z niej wyzdrowieć i wrócić z nowym doświadczeniem do pełnego satysfakcji życia.

 

więcej o Stowarzyszeniu PDF