aktualizacja 15 padziernika 2020 r.

 

Szanowni Państwo,

Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego został zahamowany w związku z wybuchem pandemii COVID-19 i nie wiadomo, czy program będzie dalej kontynuowany. Od pilnych decyzji Ministerstwo Zdrowia zależy przyszłość transformacji leczenia psychiatrycznego ze skoncentrowanego na izolacji w szpitalu na rzecz rozwijania leczenia środowiskowego w Centrach Zdrowia Psychicznego dlatego uprzejmie prosimy o podpisanie petycji online.

 

www.petycjeonline.com/signatures.php?tunnus=w_sprawie_przyszoci_centrow_zdrowia_psychicznego&page_number=17&num_rows=10

 

Będziemy wdzięczni za udostępnianie informacji z prośbą o podpisanie bliskim, znajomym, przyjaciołom, każdy głos się liczy. Pokazaliśmy już uruchamiając reformę, że możemy razem wiele zdziałać. Zróbmy to ponownie teraz!Jeśli możecie zrobić jeszcze więcej, to będziemy wdzięczni:

 

https://ef.org.pl/akcja-centrum-zdrowia-psychicznego-w-kazdym-powiecie-podpisz-petycje/

 

Dołącz do wydarzenia na Fb:
www.facebook.com/events/702983546968544/

z poważaniem
Krzysztof Rogowski
w imieniu Komitetu Organizacyjnego Kongresu Zdrowia Psychicznego

 

Jeśli nie chcą Państwo otrzymywać od nas wiadomości, to prosimy o maila pod adres: fundacja@ef.org.pl o treści "Proszę o usunięcie mojego adresu mailowo z Państwa bazy danych" Administratorem Państwa danych osobowych jest Fundacja eFkropka KRS 0000382481 z siedzibą w Warszawie przy ul. Majdańskiej 5 lok. 23. Informujemy o możliwości wycofania w dowolnym momencie udzielonej zgody przez wysłanie maila pod adres: fundacja@ef.org.pl, lub bezpośrednio dzwoniąc pod numer: + 48 536-009-298, pisemnie pod adres adres: 04-088 Warszawa ul. Majdańska 5 lok. 23. Cofnięcie zgody nie będzie wpływało na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Zapraszamy do zapoznania się z nasza Polityką prywatności, na stronę www.ef.org.pl.

 

aktualizacja 12 października 2020 r.

 

Petycja do Ministra Zdrowia!!!
PROSIMY PACJENTÓW I OSOBY WSPIERAJĄCE ICH O PODPISYWANIE I WYSYŁANIE PETYCJI POCZTĄ PAPIEROWĄ NA PODANY ADRES MINISTERSTWA ZDROWIA.
PROSZE WPISAĆ IMIĘ I NAZWISKO LUB SAMO IMIĘ ORAZ WPISAĆ, CZY JEST SIĘ PACJENTEM, CZY OSOBA WSPIERAJĄCĄ.

aktualizacja 7 paździenika 2020 r.


2020_ocena_pilotazu_strona.jpg

aktualizacja 2 października 2020 r.


Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi" zaprasza na II Tydzień Zdrowia Psychicznego
Potrwa on od 5 października do 9 października.
W tym roku wszystkie spotkania będą on-line.
W programie wiele ciekawych tematów i zaproszonych gości.

https://humanweek.pl/program-ii

 

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE EDYKACYJNE

 

Informujemy, że w okresie od 27 maja 2020 do 31 grudnia 2020 roku Stowarzyszenie realizuje projekt "Porozmawiajmy o chorobie psychicznej w 2020 roku"

 

Projekt przewiduje realizację 14 spotkań edukacyjnych zatytułowanych: "Porozmawiajmy o chorobie psychicznej..." Spotkania te będą prowadzone metodą "przekazywania wiedzy z pierwszej ręki", co oznacza, że o swoim doświadczeniu chorowania i pokonywania choroby psychicznej będą opowiadać osoby, którym udało się przezwyciężyć kryzys psychiczny. Spotkania te będą skierowanedo dwóch grup odbiorców.Pierwszą z nich, do której adresowanych będzie 8 pierwszych spotkań będą osoby z otoczenia osób chorujących psychicznie: głównie rodziny osób chorujących psychicznie, ich bliscy i przyjaciele ale także profesjonaliści z nimi pracujący, czy inne osoby osoby, które na swojej drodze zawodowej spotykają osoby chorujące psychicznie. Spotkania te, w związku z sytuacją związanąz COVID-19 przeprowadzamy online z wykorzystaniem platformy Zoom. Drugą grupę odbiorców stanowić będą studenci kierunków medycznych i społecznych z krakowskich uczelni wyższych, którzy w przyszłości mogą napotkaćw swej pracy zawodowej osoby chorujące psychicznie. Do tej grupy skierowanych będzie 6 spotkań. Przewidujemy, że spotkania te odbędą się w trybie stacjonarnym, choć dopuszczamy, że w sytuacji, w której zamkniete mogłyby być uczelnie (jeśli sytuacja z COVID-19 nie poprawi się) to wówczas także te spotkania przeprowadzimy online. 

 

DO tej pory odbyło się 6 spotkań edukacyjnych skierowanych do (otoczenia) osób chorujących psychicznie, zapraszamy na dwa kolejne, które odbędą się w poniedziałek 21 września o godzinie 12.00 i w czwartek 24 września o godzinie 12.00

 

W celu zapisu na spotkanie prosimy o kontakt mailowy: monika.syc@vp.pl   lub telefonicznie 12 422 50 67 w godzinach 9.00-15.00. Osobom zainteresowanym prześlemy link do spotkania na Zoom. 

aktualizacja 07 września 2020 r.

 

Popołudnie RDC: asystenci zdrowienia – nadzieja i wsparcie

w reformowanej psychiatrii

 

https://www.rdc.pl/podcast/popoludnie-rdc-asystenci-zdrowienia-nadzieja-i-wsparcie-w-reformowanej-psychiatrii/

 

aktualizacja 04 wrrześnia 2020 r.

#PoGodnySzlak

9 sierpnia rano Kamil Lorenc, wyruszył z Wołosatego w Bieszczadach w 500 kilometrową wędrówkę przez #PoGodnySzlak na rzecz solidarności z osobami z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich bliskimi oraz na rzecz zmian w polskiej psychiatrii.

W Polsce milion osób choruje psychicznie, w tym 400 tysięcy na schizofrenię. Co czwarty mieszkaniec Polski doświadcza, doświadczył lub doświadczy kryzysu psychicznego

#PoGodnySzlak przypomina o potrzebach, problemach, prawach osób w kryzysie, a także o potrzebach zmian dotyczących ochrony zdrowia psychicznego w Polsce. Tak, by leczenie nie opierało się na izolacji w szpitalu ale żeby rozwijała się opieka środowiskowa: blisko domu, dostępna, bez kolejki, dostosowana do danego przypadku, włączająca w terapię bliskich. Taka, jaka jest dostępna w Centrach Zdrowia Psychicznego.

Akcja odbywa się we współpracy z Fundacją eFkropka skupiająca osoby po kryzysie psychicznym działające na rzecz tych, którzy w nim trwają.

Akcji towarzyszyć będą spotkania online, których gośćmi będą zarówno profesjonaliści jak i “Eksperci przez doświadczenie” czyli osoby które same przeszły kryzysy psychiczne, przepracowały je i obecnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Webinaria prowadzone będą jako Live na Facebooku, a później zamieszczane również na YouTube Fundacji https://www.youtube.com/channel/UCx43OzvBWvElyfz59OuZTqg

Przedstawiciele Stowarzyszenia Otwórzcie Drzwi – Monika, Redakcji Czasopisma „Dla Nas” – Michał oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej – Gerard Banach spotkali się z Kamilem pod Baranią Górą w Beskidzie Śląskim w przedostatni dzień jego 19-dniowej wędrówki, co uwieczniliśmy na zdjęciach poniżej. Rozmawialiśmy o zdrowiu psychicznym i psychiatrii, opowiadaliśmy o działalności naszych stowarzyszeń i słuchaliśmy o wyprawie Kamila.

Jesteśmy mu wdzięczni za wspaniałą inicjatywę na rzecz osób doświadczających kryzysów i zainteresowanie rozwojem psychiatrii środowiskowej w Polsce

._dsc0037.jpg_dsc0053.jpg_dsc0040.jpg_dsc0058.jpg

 

_dsc0061.jpg

aktualizacja 24 sierpnia 2020 r.

 

SPOTKANIE EDUKACYJNE


Informujemy, że w okresie od 27 maja 2020 do 31 grudnia 2020 roku Stowarzyszenie realizuje projekt „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej w 2020 roku”.

Projekt przewiduje realizację 14 spotkań edukacyjnych zatytułowanych: „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej….” Spotkania te będą prowadzone metodą „przekazywania wiedzy z pierwszej ręki”, co oznacza, że o swoim doświadczeniu chorowania i pokonywania choroby psychicznej będą opowiadać osoby, którym udało się przezwyciężyć kryzys psychiczny. Spotkania te będę skierowane do dwóch grup odbiorców: Pierwszą z nich, do której adresowanych będzie 8 pierwszych spotkań będą osoby z otoczenia osób chorujących psychicznie: głównie rodziny osób chorujących psychicznie, ich bliscy i przyjaciele ale także profesjonaliści z nimi pracujący, czy inne osoby, które na swojej drodze zawodowej spotykają osoby chorujące psychicznie. Spotkania te, w związku z sytuacją związaną z COVID-19 przeprowadzamy online z wykorzystaniem platformy Zoom. Drugą grupą odbiorców stanowić będą studenci kierunków medycznych i społecznych z krakowskich uczelni wyższych, którzy w przyszłości mogą napotkać w swej pracy zawodowej osoby chorujące psychicznie. Do tej grupy skierowanych będzie 6 spotkań. Przewidujemy, że spotkania te odbędą się w trybie stacjonarnym, choć dopuszczamy, że w sytuacji, w której zamknięte mogłyby być uczelnie (jeśli sytuacja związana z COVID-19 nie poprawi się) to wówczas także te spotkania przeprowadzimy online.

Do tej pory odbyły się 4 spotkania edukacyjne skierowane do otoczenia osób chorujących psychicznie, zapraszamy na dwa kolejne, które odbędą się w czwartek 27 sierpnia o godzinie 12.00 i w piątek 28 sierpnia o godzinie 12.00

W celu zapisu na spotkanie prosimy o kontakt mailowy : monika.syc@vp.pl lub telefonicznie 124225067 w godzinach 9.00-15.00. Osobom zainteresowanym prześlemy link do spotkania na zoom.

aktualizacja 20 sierpnia 2020 r.

 

plakat_jpg.jpg

STRONY  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 » 12